Opcje Binarne – który Broker jest Najlepszy? Wybieramy w 5 Prostych Krokach

opcje binarne który broker

W tym artykule omówimy najważniejsze aspekty, które musisz przeanalizować, żeby świadomie dopasować odpowiedniego brokera.

Podstawowe punkty analizy:

  1. Licencjonowany, czy bez licencji
  2. Platforma handlowa
  3. Minimalny depozyt
  4. Bonusy i promocje
  5. Funkcje specjalne

Licencjonowany, czy bez licencji?

Brokerzy dzielą się na regulowanych (czyli posiadających odpowiednie licencje) lub nieregulowanych. Najbardziej wiarygodni brokerzy na rynku uzyskali licencję wydaną przez CySEC i są zarejestrowani w systemach kilku innych organów regulujących rynek finansowy UE.

Niektórzy brokerzy są licencjonowani przez europejskie organy, ale posiadają również licencje wydane przez ASIC (Australia), czy FSBR (Nowa Zelandia).

Wszyscy brokerzy Opcji binarnych posiadający licencję CySEC nie akceptują inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. W USA brokerzy podlegają kontroli CantorExchange i Nadex.

Platforma handlowa - w czym tkwi różnica?

Jeśli testując różnych brokerów Opcji binarnych, zauważyłeś między nimi podobieństwa, to masz dobrą intuicję.

Większość z nich wydaje się tą samą firmą, ponieważ korzysta z jednej z czterech najbardziej popularnych platform transakcyjnych.

Przyjrzyj się dokładnie 24Option i BossCapital. Chociaż te firmy nie są ze sobą w żaden sposób związane, korzystają tej samej platformy TechFinancial. Pierwsza z nich jest licencjonowanym brokerem, druga nie.

Inny przykład to brokerzy uTrader, NobleOption i BullBinary: wszystkie firmy używają platformy SpotOption (korzysta z niej ponad 100 różnych brokerów).

Platformy wyróżniające się wśród innych to: GrandOption, uBinary, Stockpair, OptionTime i EZTrader. Wszyscy ci brokerzy udostępniają autoryzowane platformy transakcyjne. GrandOption jest jednym z nielicznych brokerów, który oferuje Stop-Loss na Opcjach binarnych.

Posiadanie licencji to nie jedyna różnica między brokerami korzystającymi z tej samej platformy. Również poziom wypłaty zysków – Payout – może się między nimi różnić. Na przykład u jednych maksymalne wypłaty w parze EUR/USD wynoszą 70%, u innych 91%.

Minimalny depozyt - czy ma znaczenie?

Standardem wśród brokerów Opcji binarnych jest minimalny depozyt (pierwsza wpłata) w wysokości 250 USD lub EUR. Niektórzy brokerzy oferują różne rodzaje kont dla traderów w zależności od ich poziomu doświadczenia: początkujący, średnio zaawansowany lub ekspert.

Porównaj wszystkie oferty pośredników dla nowych inwestorów: jakie rodzaje rachunków mogą Ci zaproponować jako nowemu klientowi, jakimi narzędziami dysponują i ile wynosi pierwsza wpłata.

Niektórzy brokerzy próbują zachęcić nowych przedsiębiorców do wpłaty większych depozytów, oferując dostarczenie sygnałów transakcyjnych przy wpłacie minimum 1000 USD/EUR. Z doświadczenia wiemy, że w tym przypadku trzeba pozostać czujnym.

OptionTime, podobnie jak inni licencjonowani brokerzy binarni, wymaga jedynie minimalnego depozytu w wysokości 100 USD/ EUR.

Bonusy i promocje - nieuczciwe wabiki?

Jeszcze do niedawna brokerzy oferowali bonusy w wysokości 100% wartości pierwszej wpłaty lub przeprowadzanie transakcji bez ryzyka strat. Czasami można też znaleźć brokerów, którzy mieli w ofercie wartościowe nagrody i wysokie premie.

30 listopada 2016 roku CySEC wydał ostrzeżenie przed bonusami oferowanymi przez brokerów. Zabronił także przyznawania bonusów od pierwszej wpłaty.

Jeśli zatem broker nadal próbuje zwabić Cię na bonus, uważaj. Jego działanie nie jest zgodne z obowiązującym prawem.

Bonusy od zawsze budziły kontrowersje. Kusiły nowych klientów możliwością podwojenia zgromadzonego kapitału, ale z drugiej strony brokerzy często wykorzystywali je, żeby opóźnić wypłaty swoich klientów.

Funkcje specjalne

Trudno jest porównać dwóch brokerów, którzy korzystają z tej samej platformy handlowej. W jaki sposób to zrobić? Sprawdź ofertę funkcji i narzędzi handlowych.

BDSwiss oferuje swoim inwestorom Opcje drabinowe. GOption stworzył natomiast system raportowania, gdzie przedsiębiorca może porównać dostawców sygnałów, aby następnie wybrać opcję auto trading lub reverse trading.

Stockpair, jak sugeruje nazwa, ma nieporównywalnie obszerną listę akcji do przeprowadzania transakcji w parach.


Opcje Binarne – który Broker jest Najlepszy dla Ciebie?

To trudna decyzja! Tu naprawdę nie ma dobrego, czy złego brokera, wszystko zależy od Twoich wymagań i potrzeb.

Jeśli chcesz zacząć od profesjonalnego szkolenia, aby później inwestować na parach walutowych, 24Option jest doskonałym wyborem.

Ma szeroką ofertę par walutowych i aktywów oraz wysoką stopę zwrotu z inwestycji, jedną z najwyższych wśród konkurencji – 89%. Sprawdź Recenzję i Opinie o 24Option.

Top10 Broker

Top10broker.pl stara się tworzyć recenzje brokerów całkowicie obiektywnie i zdobywać informacje z najbardziej wiarygodnych źródeł, aby pomóc przedsiębiorcom w wyborze najlepszych brokerów online, którzy będą odpowiadać ich indywidualnym potrzebom w celu uniknięcia ryzyka strat i zwiększenia szans na dokonywanie owocnych transakcji.

Dodaj komentarz